Mug Collection Camptown Mug, 15 oz., 3-1/2" dia. x 4-1/4"H, round, dishwasher, oven and microwave safe, stoneware (ceramic), American White
CAC China, CTM-15-W, Mug, China
Introducing the CAC China CTM-15-W Mug, a must-have for commercial restaurants looking to elevate their reputation. This 15 oz. mug from the Camptown Mug Collection is designed to impress with its round shape and American White stoneware construction. Not only does it add a touch of elegance to any table setting, but it is also dishwasher, oven, and microwave safe, making it incredibly convenient for busy restaurant kitchens. Enhance your restaurant’s image and provide a memorable dining experience with the CAC China CTM-15-W Mug.
- Mug Collection Camptown Mug
- 15 oz.
- 3-1/2″ dia. x 4-1/4″H
- round
Additional information
| Capacity | 15 oz. |
|---|---|
| Color | white |
| Diameter | 3.5" dia |
| Durability and Resistance | dishwasher safe, microwave safe, oven safe |
| Height | 4-1/4" |
| Material | stoneware |
| Product Type | coffee mug |
| Shape | round |
| Vendor Name | CAC China |
| Case Pack | 2 |
| Packed By | 2 dozen |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 70403034 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 2 |
| Moq By | dozen |
| Case Pack By | dozen |
| Item Weight | 11.5 kg |
| Priced By | dozen |
| Vendor Category | Mug, China |



Reviews
There are no reviews yet.